Obranné prostriedky - zaujímavosti

 
 
 

Infolinka: +421 917 961 386 (Po - Pá 7:00 - 16:00)

 
 
Trhák dne
15.02.2020Do konce zbývá ještě:
 
 
Reklamné okno
 
 
 
Úvod > Obranné prostředky - zajímavosti > Obranné prostriedky - zaujímavosti
 
Důležité informace
 
 

Obranné prostriedky - zaujímavosti

Mezi základní druhy našich produktů patří obranné prostředky jako:

  • paralyzující sprej
  • elektrický paralyzátor
  • teleskopický obušek
  • pouta, obušky, tonfa a jiné

Obranné prostředky a jejich použití proti člověku nekončí smrtí ani těžkým zraněním, nedochází ani z pravidla k trvalým následkům. Případy omylní či náhodného použití, nebo neadekvátního z hlediska zákona nekončí tragickými následky pro zúčastněné osoby. Obranné prostředky a jejich nošení není u nás vázáno ani omezeno zákonem. Je možné je od 18 let volně koupit.

Obranné prostředky a jejich výhody:

  • jsou malé rozměry a hmotnosti oproti jiným prostředkům, natolik neomezují možnosti každodenního nošení i např.. v kapse či kabelce
  • obranné prostředky a jejich ovládání a systém použití je mnohem jednodušší než dlouhodobý trénink bojových sebeobranných systémů.
  • pokud Vám bude soupeřem odebrán při propadu, Vaše ohrožení je díky tomu sníženo.                                                                                                                                                                                                                                          

   Obranné prostředky a jejich nevýhody:

  • malý dosah paralyzátorov, tzn. max. do 3 metrů
  • nižší účinek než u zbraní se smrtícími účinky, zvláště proti extrémně odolným jedincům, nebo osobám pod silným vlivem alkoholu či drog.

Některé z výše uvedených nevýhod je ale možné do jisté míry potlačit vhodnou taktikou a dodržováním klíčových preventivních zásad. Obranné prostředky a jejich volba - o volbě také mohou rozhodnout osobní specifika, jakož i individuální dispozice uživatele.
Pokud si vyberete někteří z výrobků - obranné prostředky, musíte počítat s tím, že samotný výrobek Vás rozhodně neubrání. Důležitým faktorem zvýšení bezpečnosti na ulici je především již zmíněná strategie jejich nasazení v krizové situaci. To znamená optimální využití hlavních výhod a takový způsob použití, který co nejvíce eliminuje možné nevýhody daného prostředku.


Obranné prostředky - paralyzující sprej

Obranné prostředky - Obranné spreje tzv. Kasr, používané i policejními a bezpečnostními útvary na celém světě, patří mezi nejrozšířenější sebeobranné prostředky. Jejich velkou výhodou je přijatelná cena a hmotnost při permanentním nošení. To zaručuje, že je skutečně můžete mít všude s sebou. Jejich velikost závisí na požadovaném objemu náplně, která ovlivňuje intenzitu vstřiku a počet opakování při použití v reálné situaci. V praxi se objem nádobky pohybuje od 15 ml do 40 ml a maximálně do 63 ml. I menší varianty spreje postačí (i když jistota je jistota a pro obranu je lepší více než méně). Pokud by došlo k ostrému použití je lépe nahradit sprej novým sprejem. Úspora by se v takovém případě nemusela vyplatit. Obranné prostředky a jejich doba použitelnosti je určena výrobcem (cca 2-3 roky podle typu). Je vhodné zakoupit nový výrobek, protože chemická náplň a mechanické těsnění ventilu může postupně časem ztrácet svoji účinnost.

Náplň obvykle tvoří paralyzující látka, která působí ochromujícím účinkem na zrak, sliznici a dýchací aparát. Nejmodernějším trendem v současnosti jsou výtažky z kajanského koření (druh pálivé papriky) označené jako OC sprej (oleoresin capsicum), které mají i na odolnou osobu velmi silný dopad. Zasažený člověk cítí neovladatelnou palčivou bolest v očích a na sliznici, i při mírném nadechnutí látky má pocit "vyraženého dechu". Jeho akceschopnost je na několik minut vyřazena (max cca 30 min). Obranný prostředek - sprej typu OC existuje ve dvou hlavních provedeních lišících se charakterem vstřiku.
Typ "OC" (Nato-American, Anti Dog, Ko-Pepper), nebo "tekutá střela"

Typ "OC" je standardním provedením výrobku. Výhodou výrobku je širší záběr bez nutnosti přesného míření, díky většímu rozptylu trysky. Hlavní nevýhodou může být v extrémním případě i zasažení samotného uživatele, nebo nezúčastněných osob a to např. použití proti větru, v uzavřených prostorách (dopravní prostředek atd.). Doporučená strategie při použití "OC" spreje je útěk přičemž stříkáme obranný sprej bez míření za sebe. Útočník se dostává do zamořeného prostoru, pokud Vás chce pronásledovat resp. napadnout.

Typ "tekutá střela" odstraňuje zmíněné nedostatky. Při zasažení není takové riziko zasažení proti větru a v krajním případě je možné použít sprej i v místnosti. Při stisknutí trysky vystříkne dlouhý a intenzivní střik tekutiny přímo na útočníka. Délka střiku (podle velikosti spreje je kolem 2-4 m) pomáhá udržet výhodnější místo. Je však třeba dokonalejšího zamíření na hlavovou část útočníka a s tím souvisí i větší dávka odvahy, postavit se útočníkovi čelem.

Obranné prostředky - účelné použití

K potřebnému účelnému použití je třeba mít na paměti několik taktických zásad:

Obranné prostředky - sprej zahrabaný hluboko v kabelce Vám v nebezpečné situací rozhodně nepomůže.
Pokud byste se měli dostat do prostředí, nebo situace, kde by se dal předpokládat útok, připravte si sprej do ruky a tu buď zasuňte do kapsy, nebo nechte volně za tělem (kdy to co držíte v ruce nebude viditelné (zvlášť v šeru).
Síla účinku je především v překvapení použití, se sprejem v ruce tedy nikomu nevyhrožujete (jinak si může protivník zakrýt zrak a napadnout) a pokud možno počkejte si na nejlepší moment (např. naznačit útěk, okamžitě se obrátit, trefit odhalený obličej útočníka). Po eliminaci následníka nečekat až se vzpamatuje a co nejdříve utéci z dosahu, následně je vhodné přivolat na místo policejní hlídku. Obranné prostředky - OC spreje mohou také pomoci při setkání s ohrožujícím psem či jiným zvířetem. Pro jejich extrémně dokonalý čich se konfrontace s žhnoucí látkou stává doslovně pohromou.

 
avatar

Timothy Kaipio

Hi. I by stuff, order number : 211309771 Is it bossible send to Finland.

...
avatar

AFG.sk

Dear customer,
yes, it is possible from our side. We are waiting for payment.

...
avatar

Pasi. P

Hey, i want to buy a flobert 6mm, is it possible for you to deliver to Finland?

...
avatar

AFG.sk

Dear customer,
yes, it is possible from our side.

...
avatar

Juan Cuendes riau

Hi, I want to buy an Ekol brand gas gun, to send to Spain, but it doesn't let me add it to the shopping cart, is there a problem? or can not send to my country?

...
avatar

eshop@afg.sk

Dear customer, unfortunatelly, we do not ship weapons to Spain.

...
avatar

Harris

I wish to order a gas gun with blanks and cs do you ship to Germany with no issues? also when ordering where do I find ID number ?
As hold uk ID thank you

...
avatar

Mgr. František Gajdoš

Dear customer, we are able to ship gas-alarm weapons to Germany. ID number = serial number of your personal ID card or passport.

...
avatar

Louis

Hey hello i wil buy a flobert 6mm revolver wil jou can sent that to holland Nederland?of is That a problemen?

...
avatar

Mgr. František Gajdoš

Dear customer, unfortunatelly we can not.

...
avatar

Rob

I would like to purchase a flobert pisol and have it shipped to u.s.a. is this permitted by you

...
avatar

Mgr. František Gajdoš

Dear customer, unfortunatelly, we do not ship goods to USA.

...
avatar

gabriele bencini

potetepedire armi in italia al contrassegno? quando e a chi devo mostrare documenti'

...
avatar

AFG.sk

Dear customer, please, ask your question in english language on eshop@afg.sk.

...
avatar

Paul edwards

Could you please send me a way to purchase goods as I cannot on the website.I can just use the code through a private email.

...
avatar

joyka FERNANDES

I would like to know the full specs of CZ 200S PCP rifle, when i compare with CZ 200 FS it says it is single shot, when I try to buy it, your site says I should buy a 10 round magazine. How many bar is the air supply? is it regulated? ty.I Tried to call had sound problem.

...
avatar

Christian Gijzen

Ekol flobert 4mm 5 shot mini gun(revolvertje) can i pay rembours..? (Contant) Wil in de toekomst Veel bij jullie gaan inkopen! Als ik zeker weet dat ik de spullen geleverd krijg!! Vriendelijke Groet, C, Gijzen.

...
avatar

AFG.sk

Dear customer, please, ask your question in english language on email eshop@afg.sk.

...

...

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verze