Blog

 
 
 

Infolinka: +421 917 961 386 (Po - Pá 7:00 - 16:00)

 
 
Trhák dne
29.2.2019Do konce zbývá ještě:
 
 
 
Úvod > Blog
 
 
 

ČO SÚ ZBRANE TYPU FLOBERT?

Číst víc

AKO JE TO S OBRANNÝMI SPREJMI PROTI MEDVEĎOM?

Číst víc

NOVÉ ZMENY V OBLASTI PREDAJA A POUŽÍVANIA PYROTECHNIKY

Číst víc

ZÁRUKA A AIRSOFT ZBRANE

Číst víc

Výhody taktického pera

Číst víc

Rychlost při výběru kuše neznamená vždy nejvyšší kvalitu

Číst víc

6 Nejkrásnějších hereček se zbraněmi z filmového plátna

Číst víc

Jak si vybrat vzduchovku - 1. část

Číst víc

Facebook usnadňuje ohlašování podezřelých obchodů se zbraněmi

V posledních letech se obchod se zbraněmi značně rozmohl, zejména ve Spojených státech, kde ke zvýšení zájmu a samotnému prodeji přispěla i nejznámější sociální síť Facebook. Oficiální prodejci zbraní začali nabízet svou širokou nabídku zbraní i na Facebooku. K vzrůstající nabídce oficiálních prodejců a distributorů zbraní se připojili i neformální prodejci, kteří stále častěji přicházeli s podezřelými nebo zavádějícími nabídkami zbraní.

 

Populárna sociálna sieť Facebook bojuje proti nelegálnemu obchodovaniu.

Číst víc

Donald Trump a Hillary Clinton - souboj názorů ohledně držení zbraní

Mezi Donaldem Trumpem a Hillary Clinton neprobíhá jen silný boj o post prezidenta Spojených států amerických, ale také v otázkách na neustále probíhající a aktuální téma držení zbraní. Názory k držení zbraní se v Americe liší podobně, jako tomu je i u zmíněných dvou prezidentských kandidátů.

Trump verzus Clintonová

 

Číst víc

Největší nepodarky v historii zbraní

faily v historii zbraníOd počátku výroby střelných zbraní vznikly mnohé větší či menší zmetky. Některé byly výsledkem příliš inovativního myšlení, které nevyšlo zcela podle plánu, jiné se jen krvopotne snažili obejít stávající patenty.

V tomto článku se podíváme do minulosti a ukážeme si TOP 5 největších propadáků v oblasti střelných zbraní.

Číst víc

Bible k zbraním

bible ke zbranímPokud byste se někdy čirou náhodou ocitli v army shopu se zbraněmi v Tennessee, buďte připraveni na velkou kuriozitu - ke každé zakoupené zbrani dostanete Bibli a americkou nebo konfederační vlajku jako dárek. Takovou velmi efektivní reklamu si zvolil jeden malý obchod z amerického Oaklandu a vztahuje se na každou pistoli, balení střeliva nebo pouzdro na zbraň.

Číst víc

10 notoricky známých zbraní z historie

Manlicher Carcano
Zbraně jsou důležitou součástí lidské historie už po staletí. Pouze ve Spojených státech je momentálně registrováno více než 300 milionů zbraní. Na konci druhé světové války v roce 1945 tvořilo dělostřeleckou výbavu sovětské armády 43 tisíc zbraní. Přestože jsou zbraně dnes poměrně levné a s vyměnitelnými částmi, jejich design není příliš výjimečný a všechny jsou spíše designově stejné. V minulosti to však bylo jiné.
Některé zbraně jsou spojeny s fascinujícími příběhy a patří ke špičkovým kouskem v rámci historie zbraní. Zbraně byly často předmětem náklonnosti známých historických postav. Některé zbraně byly tak jedinečné a grandiózní, že se z nich nakonec staly kousky umění - někdy až smrtelného umění. V následujícím žebříčku Vám představíme ty nejpopulárnější kousky.
 

Číst víc

Zbraně pro ženy na kolejích (dávají smysl?)

Zdá se, že se američtí zákonodárci spolu se školami rozcházejí v názorech s americkým národem v tom, jak nejlépe zabránit sexuálním napadení na internátech.

Problémy, které se pravidelně na kolejích stávají potřebují okamžité řešení. Jedním z problémů je zejména nadměrná konzumace alkoholu, při které často dochází k úrazům a nehodám, někdy až k fatálním. Někteří příznivci zbraní zacházejí až tak daleko, že řešení problému jak udělat z nebezpečného prostředí bezpečné, je povolit studentům být ozbrojeni, aby dokázali útočníka zastavit.
Zbrane pre ženy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Číst víc

Co říká evropský parlament na airsoftové zbraně?

Někteří z vás možná vědí, že EAA - Evropská Airsoftová Asociace intervenuje v Evropské unii za to, aby airsoftové zbraně nebyly klasifikovány jako standardní palné zbraně. Poslední zprávy hovoří o tom, že situace se vyvíjí pozitivně, ale nátlak přetrvává. Jde o to, že navrhovaná změna bude muset být nejprve schválena. Od listopadu loňského roku EU zvažuje změnu směrnic o palných zbraních, která by zvláště vymezila repliky - i airsoftové zbraně, které by byly považovány za skutečné palné zbraně. Tato změna se má týkat i těch zbraní, které vzhledem připomínají vojenské.

Výsledkem přijetí takového zákona by bylo, že drtivá většina airsoftových zbraní by byla touto změnou zakázána na veřejné užívání. Těch pár druhů zbraní, které by omezené nebyly, by bylo velmi obtížné získat - musely by být registrovány. Autoři tohoto návrhu by tak v podstatě vymazaly airsoft ze zemí EU - což by byl pro fanoušky aisoftu hotový armageddon.
 

Airsoft

 

 

Číst víc
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verze