Detektor kovů - Zbraně a střelivo

 
 
 

Infolinka: +421 917 961 386 (Po - Pá 7:00 - 16:00)

 
 
Trhák dne
15.02.2020Do konce zbývá ještě:
 
 
Reklamné okno
 
 
Prečo nakúpiť u nás?

darčeky k nákupui

Dárek k nákupu

 

Vernostný program

Věrnostní program

 

Zľavový kupón

Slevový kupón

Zaregistrujte sa a získajte zľavu 5%

Máte otázky

Máte otázky?

Neváhejte nás kontaktovat

 
 
 
 
Cenová hladina
Výrobci
Filtrování produktů podle výrobců
Dostupnost
Filtruj podle dostupnosti produktů
 
 
Důležité informace
 
 

Detektor kovu

Seřadit:
Zobrazuji :
 
Detektor kovů je kompaktní útvar, který se skládá z vyhledávací hlavice a držadla detektoru.
Dostupnost
Momentálně nedostupné
Dostupnost: dočasně nedostupný
MD003
5.152,00 Kč
Litujeme, produkt je ve Vaší zemi neprodejný.
 
 
Detektor kovů

Detektor kovů se skládá z vyhledávací hlavice a držadla detektoru. Obal je z ABS plastu. Využívá se zejména na letištích, na kontrolu osob, ale i ve věznicích a také na kontrolu pošty. Detektor detekuje různé druhy kovů, železné a neželezné kovy a jejich slitiny.

 
 

Detektory kovů

Detektor kovů je přístroj sloužící k rozpoznávání a odhalování kovů. V základě se skládá z oscilátoru a cívky. Toto zařízení reaguje, pokud se kus elektricky vodivého kovu nachází v blízkosti cívky, indukují se do něj vířivé proudy, a to vytváří střídavé magnetické pole. Cívka se používá k měření magnetického pole, a tak potom malými změnami v tomto poli můžeme rozeznat kov.

Detektor kovů - historie

Tento systém byl poprvé objeven v roce 1960. Používal se při těžbě a jiných průmyslových aplikacích. O něco později ho začala využívat i armáda na detekci pozemních min nebo odhalování zbraní. V současnosti běžně využívají detektor kovů i archeologové a také různé bezpečnostní jednotky na letištích a dalších místech, kde probíhají přísné bezpečnostní kontroly.

detektor kovu


Frekvence detektorů:

3-4 Khz - je to nejnižší frekvence, vhodná zejména na odhalování větších předmětů (zbraní) nebo předmětů uložených ve větší hloubce

6-8 Khz - střední frekvence nebo i univerzální - vhodná pro hledání od menších mincí až po větší starožitnosti nebo zbraně

14-19 Khz - vysoká frekvence - tuto již používají zejména archeologové a dokáže zachytit signál i z velmi drobných kovových předmětů

Speciální frekvence:

25 Khz - nejvyšší možná frekvence, kterou je možné odhalit i ty nejmenší předmětyMultifrekvenční detektory - jak již vyplývá z názvu, jde o detektory kovů, které dokáží pracovat na více nebo všech frekvencích

Dělení detektorů kovů

Analogové detektory

Digitální detektory

Detektor kovů - analog

Analogové detektory umí vydávat pouze akustické signály a nemají displej, proto je jejich odezva a zpracování signálu rychleji než u digitálních detektorů. Analogové zařízení jsou tedy výhodnější v rychlosti, na druhé straně máte minimální informace o daném předmětu. Některé z novějších analogových detektorů však přece jen poskytují alespoň přibližné informace o velikosti nebo hloubce předmětu, a to díky číselnému převodníku, který však nemá žádný vliv na rychlou odezvu.

Detektor kovů - digitál

Základní rozdíl je v tom, že digitální detektory kovů mají zobrazovací displej. Tyto detektory vznikly, pochopitelně, později jako analogové, a to v období 80. let, především proto, aby uživatelé věděli, co je pod cívkou a v jaké hloubce ještě předtím, než to začnou vykopávat. Na první pohled se zdá, že je to jednoznačná výhoda oproti analogovým detektorem, ale na druhé straně je třeba počítat se zdlouhavým vypočítáváním.

Na obou těchto druzích se neustále pracuje a vyvíjejí se nové techniky, ale v zásadě můžeme zhodnotit, že každý má nějaké ty své plusy i mínusy. Proto se nedá jednoznačně říci, který z nich je lepší a při výběru rozhodují individuální požadavky.

Detektory kovů vydávají různé tóny podle toho, jaký typ kovu se nachází pod cívkou. Rozlišujeme tři základny druhy:

Jednotónový - vydává pouze jeden tón, který reaguje na barevné kovy a při malých železných předmětech tón vynechává

Dvoutónový - hluboký tón na železo a vysoký na barevné kovy

Třítónový - hluboký na železo, střední na kovy se střední vodivostí a vysoký na kovy s vysokou vodivostí

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verze